Dach

to niezwykle istotny element każdego budynku – nie tylko przez lata chroni przed czynnikami atmosferycznymi, ale i stanowić może prawdziwą wizytówkę budynku. Dlatego też jego położenie powinno oddać się w ręce specjalistów, którzy świadczą usługi dekarskie od lat i pozwolą nam uzyskać trwały na lata i estetyczny efekt.


Na jakie usługi dekarskie możemy postawić?


Doświadczony dekarz będzie w stanie zaoferować nam kompleksowe prace dekarskie, na które składa się wykonanie:


  • więźby dachowej;
  • pokrycia;
  • poszycia.

Oczywiście czynności te dotyczą kładzenia nowych dachów. Usługi dekarskie obejmują ponadto demontaż istniejącego poszycia, a także jego naprawę. Koszt, jaki poniesiemy, zależy oczywiście od zakresu i stopnia skomplikowania prac, a także rodzaju zastosowanych materiałów. Montaż najprostszego dachu (o prostej, regularnej konstrukcji) to zwykle koszt rzędu 30-40 zł za m2.


Jakie rodzaje dachów warto wybrać?


Doświadczony dekarz zaproponuje nam wiele rozwiązań, które będą odpowiadały indywidualnym potrzebom oraz możliwościom finansowym. W skład usług dekarskich wchodzi zarówno montaż płaskich, jak i dwuspadowych, wielospadowych, naczółkowych czy mansardowych dachów. Dodatkowo możemy wybrać różne rodzaje materiałów, z których zostanie wykonane poszycie – w tym wypadku możemy postawić na dachówki betonowe i ceramiczne, blachy płaskie, dachy z poliwęglanu, a nawet gonty drewniane.


Jeżeli chcemy, aby prace dekarskie zostały przeprowadzone sprawnie i fachowo, warto sprawdzić doświadczenie i dotychczasowe realizacje dekarza, a także opinie o nim – pozwoli nam to uniknąć wątpliwych usług niskiej jakości.

  • Najbliższe
  • Najwyżej ocenione
  • Najnowsze