Wymiana

spalonego gniazdka, wymiana spalonej żarówki lub nagła awaria elektryczna? To zdarzenia, które pojawiają się zawsze w najmniej oczekiwanym momencie.


Do nagłych awarii instalacji elektrycznych należy wezwać elektryka, który świadczy pogotowie elektryczne.


Kiedy potrzbujemy wezwać pogotowie elektryczne?


Przepalony przewód w ścianie lub spalone gniazdko elektryczne nie może poczekać na przyjazd elektryka. Nie tylko dlatego, że cały obwód elektryczny jest wówczas wyłączony z użytkowania ale również dlatego, że stwarza ryzyko:


  • wystąpienia pożaru,
  • porażenia prądem elektrycznym
  • uszkodzenia urządzeń elektrycznych podłączonych do uszkodzonego obwodu elektrycznego.

Awarii ulec może nie tylko instalacja wewnątrz budynku ale również i ta na zewnątrz. Uszkodzenie przyłącza elektrycznego lub WLZ (wewnętrzna linia zasilania) wymagają specjalnego traktowania ze względu na duże obciążenia oraz dostęp tylko przez uprawnionych elektryków.


Badanie zabezpieczeń elektrycznych


Elementem instalacji elektrycznej o którym większość z nas zapomina dopóki działa to zabezpieczenia. Wymiana bezpiecznika topikowego, wyłącznika nadprądowego lub wyłącznika różnicowo prądowego to czynności, które wykonywać może tylko fachowiec z uprawnieniami elektrycznymi. Awaria tych elementów jest krytyczna z punktu widzenia bezpieczeństwa domowników oraz samego domu. To te urządzenia chronią nas podczas awarii przez porażeniem prądem elektrycznym, pożarem oraz uszkodzeniem innych urządzeń elektrycznych w naszym domu.


Szukasz nagłej pomocy? Znajdź i wezwij pogotowie elektryczne korzystając z wyszukiwarki fachowisko.pl lub zleć pracę, a fachowcy sami się do Ciebie zgłoszą.

  • Najbliższe
  • Najwyżej ocenione
  • Najnowsze