Użytkowanie

okien i drzwi jest formą doświadczenia, o której zwykle mało się mówi. Często bowiem mówi się o źle wyregulowanych oknach lub drzwiach. Usługa regulacji okien i drzwi stała się jednym z najbardziej popularnych tematów wśród osób borykających się z problemami tj. tendencja do opadania krótko po osadzeniu lub pracy materiału prowadzącej do wypaczenia okna lub skrzydł drzwi.


Zarówno wilgotność powietrza jak i gwałtowne zmiany temperatur czy promieniowanie UV stanowią faktory, które sprawiają, że konieczna jest regulacja okien i drzwi. Zaplanowanie takich prac i wykonywanie ich sezonowo pozwala naszym oknom i drzwion działać bezawaryjnie przez kolejne lata.


Podczas zimy, regulacja okuć okien ma na celu zwiększenie szczelności. Regulacja okna latem powinna być ukierunkowana na zmniejszenie docisku ramy skrzydła do ramy okna. Taka regulacja poprawi wentylację domu i wpuści do niego więcej świeżego powietrza.


Poprawnie wyregulowane drzwi nie będą się same zamykać lub otwierać, zamknięcie zamkiem nie będzie sprawiać kłopotów i zamek nie będzie się zacinał, skrzydło drzwi będzie zawsze poprawnie ustawione względem ościeżnicy drzwi.


Sposób regulacji zawiasów drzwi zależy od typu drzwi oraz zawiasu. Zawiasy drzwi meblowych posiadają regulację w każdym kierunku. Regulacja góra / dół dokonuje się przez przesunięcie całego zawiasu na śrubach montażowych. Regulacja lewo / prawo dokonuje się przez dokręcanie lub odkręcanie śruby powodującej przesunięcie drzwi. Wysunięcie lub cofnięcie drzwi dokonuje się poprzez przesunięcie zawiasu na podstawce montażowej uchwytu. Celem regulacji takich drzwi jest poprawne zamykanie i otwieranie oraz równe szczeliny pomiędzy skrzydłem drzwi a elementami obok (ścianki, inne drzwi).


Najczęstsze efekty złej regulacji okien i drzwi lub kompletny brak jakichkolwiek działań prowadzą do nieszczelności okien i drzwi oraz trudności w ich zamykaniu i otwieraniu.


Na rynku istnieje wiele modeli okien i drzwi wykonanych na bazie różnych okuć. Regulacja może zatem różnić się od tego co widzimy w niejednym poradniku. Poznaj ekspertów w dziedzinie regulacji okien i drzwi, gdzie montaż i odpowiednie ustawienie skrzydła zagwarantuje szczelność oraz wiele bezusterkowych lat pracy okien. Sprawdź ofertę fachowców jeszcze dziś.

  • Najbliższe
  • Najwyżej ocenione
  • Najnowsze