Dzisiejszy dom znacznie różni się od tych sprzed 10-15 lat.

Dziś żyjemy otoczeni różnego rodzaju elektroniką, która ma sprawiać aby żyło się nam łatwiej. Sterowanie domem ze smartphone, automatyczne ogrzewanie, asystenci głosowi - to nowe technologie, które mają jedno zadanie - sprawić aby mieszkało się nam łatwiej, bardziej komfortowo, oszczędniej.


Inteligentny dom wyposażony w automatykę budynkową może mieć różne postaci. Na rynku dostępne są systemy przewodowe, które cieszą się zaufaniem, jakością i stabilnością. Nie wolno również zapominać o systemach bezprzewodowych, które szturmem wchodzą do naszego życia.


Sposób montażu obydwu rodzajów systemów automatyki jest zgoła różny. Systemy przewodowe wymagają wcześniejszego rozplanowania, przygotowania domu pod instalację elektryczną dostosowaną do potrzeb przewodowych systemów inteligentnego domu. Systemy bezprzewodowe oparte na komunikacji radiowej zazwyczaj mogą być instalowane w dowolnym domu bez przeróbek elektrycznych.


Przy instalacji urządzeń smart home skorzystajmy z usług profesjonalnego certyfikowanego instalatora, który zamontuje i skonfiguruje system smart home wg. naszych potrzeb. Samodzielny montaż niesie ryzyko niepoprawnego działania systemów inteligentnego domu co bezpośrednio przełoży się na komfort użytkowania.


Niezależnie od rodzaju instalacji automatyka budynkowa składa się z trzech głównych elementów takich jak 1) Czujniki, które dostarczają informacji dla systemu o warunkach w naszym domu takich jak temperatura, nasłonecznienie, wykrywanie ruchu, zalania etc. 2) Urządzeń wykonawczych, które będą wykonywać polecenia użytkownika lub systemu jak np. włączenie światła, otwarcie bramy, sterowanie zraszaczami ogrodu, ustawieniem odpowiedniej temperatury. 3) Urządzenia sterującego i zarządzającego systemem.


Inteligentny dom będzie tak mądry jak mądrze zostanie zainstalowany i skonfigurowany. Skorzystaj z usług certyfikowanych instalatorów, których znajdziesz na fachowisko.pl.

  • Najbliższe
  • Najwyżej ocenione
  • Najnowsze