Jakość

powietrza, którym oddychamy w domu jest niezwykle istotna nie tylko dla naszego samopoczucia ale również i zdrowia.


Wysokie stężenie dwutlenku węgla (CO2) w powietrzu powoduje bóle głowy, nerwowość oraz brak skupienia. Uznaje się, że świeże powietrze w pomieszczeniach to powietrze w którym stężenie CO2 w powietrzu nie przekracza 600ppm, a 1000ppm to górny próg komfortowej pracy w pomieszczeniu. Warto zatem zainwestować w odpowiedni system wentylacji tak aby zachować komfort pracy i mieszkania.


Jeżeli dodatkowo cenimy sobie oszczędność i ekologię to idealnym rozwiązaniem będą systemy rekuperacji. Układy te mają za zadanie wymianę powietrza oraz ciepła. Świeże powietrze z zewnątrz pobierane przez czerpnię jest ogrzewanie, w wymienniku ciepła, przez powiertrze wyciągane z pomieszczenia. Zużyte powietrze jest wyrzucane na zewnątrz budynku przez wyrzutnię. Dzięki takiemu zabiegowi mamy czyste, świeże powietrze wstępnie ogrzane przez zużyte powietrze.


Czyste powietrze to również brak zmartwień o choroby dróg oddechowych. Wentylacja, rekuperacja i klimatyzacja - wszystkie te systemy nie tylko dbają o nasz komfort ale również o stan powietrza jakim oddychamy. Filtry pomagają w oczyszczeniu powietrza z drobnoustrojów, kurzu i pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10.


UWAGA

Systemy HVAC wymagają regularnego czyszczenia i serwisu. Wymiana filtrów i odgrzybianie klimatyzacji i wentylacji to podstawowe czynności serwisowe jakie należy wykonywać regularnie.

  • Najbliższe
  • Najwyżej ocenione
  • Najnowsze
1

...

2