Współczesne

rzeźbiarstwo różni się od tego sprzed stuleci, jednak w dalszym ciągu chcemy obcować ze sztuką i posiadać różnego rodzaju rzeźby, figury w domu lub ogrodzie.


Kamieniarz trudniący się kamieniarstwem artystycznym nie tylko musi doskonale znać materiał i posiadać niezbędne narzędzia ale również mieć wyczucie stylu oraz być artystą.


Rzeźby z kamienia doskonale wpiszą się w klasycznym domu lub ogrodzie. Niewielka fontanna w ogrodzie zakończona rzeźbioną figurą nada przestrzeni smaku i elegancji.


Oprócz klasycznych rzeźb w domach znaleźć możemy elementy małej architektury wykonane z kamienia - fontanny, ławki, stoły. Kamienne rzeźby znajdziemy również na nekropoliach przy nagrobkach.


W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszą się remontowane lokalne dworki wraz z rewitalizacjami ogrodów wokół nich. W takich miejscach aby zachować styl i duszę miejsca oraz przywrócić dawny blask koniecznością jest zainwestowanie w ręcznie rzeźbione rzeźby. Wesele czy jubileusz w tak odrestaurowanym miejscu będzie jeszcze przyjemniejszy gdy zadbamy nawet o najdrobniejszy szczegół.


Rzeźbiarstwo artystyczne to nie tylko tworzenie rzeźb od początku, to również odnowienie uszkodzonych figur niezależnie czy jest to rzeźba w granicie, rzeźba z piaskowca czy rzeźba w kamieniu polnym.


Jeżeli marzy Ci się odrobina sztuki w domu, znajdź odpowiedniego kamieniarza i zapytaj o usługę rzeźbiarstwa.

  • Najbliższe
  • Najwyżej ocenione
  • Najnowsze