Czas zadbać o swój ogród!

rośliny doniczkowe, rośliny ogrodowe

Ogród to przestrzeń wykorzystywana do uprawy oraz pielęgnowania różnego rodzaju roślin. Ogród stanowić może także piękną dekorację domu. Odpowiednio go aranżując, uczynić można z niego idealną przestrzeń do spędzania wolnego czasu w gronie najbliższych. Samodzielna uprawa kwiatów, drzew i krzewów to także doskonały sposób na relaks.


Rodzaje ogrodów


Wyróżnia się kilka różnych rodzajów ogrodów. Do wyboru mamy, między innymi, ogród regularny, którego układ bazuje na figurach geometrycznych oraz swobodny, który płynnie łączy się z otaczającym go krajobrazem. Niezwykle efektownie prezentuje się ogród japoński, który z powodzeniem stworzyć można nawet na niewielkiej przestrzeni. Brak tutaj symetrii, a rzeźba terenu jest mocno urozmaicona. Kolejna propozycja to ogród angielski o naturalnym układzie, w którym dominują rośliny o naturalnym pokroju oraz rabaty z barwnymi bylinami. Do czynienia możemy mieć także z ogrodem amerykańskim, gdzie spotyka się głównie niskie rośliny.


Przed założeniem przydomowego ogródka, w pierwszej kolejności należy stworzyć jego projekt. Powinna być to przede wszystkim przestrzeń funkcjonalna, której pielęgnacja nie będzie wymagała zbyt wiele czasu. Warto skorzystać tutaj z różnego rodzaju usług ogrodowych. Ich zakres jest niezwykle szeroki. Obejmować może on bowiem zarówno zakładania ogrodów, jak i rozmaite roboty ziemne czy budowę altan. Profesjonalnie przygotowany ogród będzie tworzył wraz z domem jedną ca-łość, ciesząc oczy.

  • Najbliższe
  • Najwyżej ocenione
  • Najnowsze
1

...

2