Kto nie marzy o pięknym ogrodzie?

Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że mały ogród nie może być dobrze zaprojektowany. To błąd! Z pomocą profesjonalnego architekta krajobrazu czy nawet z fachowym ogrodnikiem już niewielkie ogródki możemy zmienić w piękne i funkcjonalne ogrody.


Zaczynając projektowanie przestrzeni ogrodowej pod rozwagę należy wziąć kilka aspektów. Podstawową jest powierzchnia ogrodu. Od tego elementu zależy czy będzie miejsce na posadzenie drzew lub krzewów, na zorganizowanie przestrzeni wypoczynkowej lub umieszczenie elementów małej architektury.


Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest podłoże i położenie ogrodu. Fachowiec ogrodnik bardzo szybko oceni jakość gleby, oceni położenie ogrodu względem słońca i obiektów, które wpływają na nasłonecznienie. Na podstawie pozyskanej wiedzy wskaże rośliny jakie mogą zostać posadzone i określi ich położenie.


Ogród to nie tylko rośliny, to również miejsce do naszego wypoczynku. Projektując ogród nie zapomnijmy o jego funkcjonalności i przeznaczeniu. W zależności od dostępnej powierzchni i naszych potrzeb zaprojektujmy bezpieczne miejsce na ogrodowego grilla, plac zabaw dla dzieci, drewutnię na narzędzia ogrodowe oraz altanę, pergolę, ogrodowe alejki. Przydomowy ogród to również miejsce dla fanów zdrowej żywności. Ogrodnicy amatorzy powinni pomyśleć o własnym warzywniaku.


Pamiętajmy, że ogród jest dopełnieniem domu, więc podejmując decyzje przy projektowaniu zachowajmy spójność z domem i krajobrazem okolicy. Sam projekt ogrodu to nie wszystko. Po wykonanym projekcie należy przystąpić do etapu zakładania ogrodów. Sprawdź ofertę fachowisko i znajdź ogrodnika jakiego potrzebujesz.

  • Najbliższe
  • Najwyżej ocenione
  • Najnowsze