Mianem rewitalizacji ogrodu określa się prace mające na celu przywrócenie dawnej świetności ogrodom.

W skutek braku regularnej pielęgnacji przestrzenie zielone straciły swój estetyczny wygląd lub uległy uszkodzeniu. Osoby, które nie dysponują wystarczającą wiedzą na ten temat, zdecydować mogą się na skorzystanie z profesjonalnych usług ogrodowych. Dzięki temu zyskać można pewność, że odnowiony ogród będzie zarówno estetyczny, jak i w pełni funkcjonalny.


Co wchodzi w skład renowacji ogrodowej?


Rewitalizację ogrodu najlepiej przeprowadzać wiosną lub późnym latem. Działania z zakresu wykańczania ogrodów obejmować mogą na przykład renowację i zakładanie trawników. Aby je odnowić, niezbędne będzie między innymi pozbycie się martwych szczątek roślin. Zadbać należy tutaj także o usunięcie chwastów oraz mchu. Do tego celu wykorzystuje się specjalne środki chemiczne. W ramach reno-wacji trawników wykonuje się również nawożenie oraz zabiegi pielęgnacyjne, takie jak chociażby koszenie.


Rewitalizacja ogrodu to także rozmaite zlecenia brukarskie. Żadna przestrzeń tego typu nie może obyć się bez estetycznych ścieżek wykonanych z kostki brukowej, którą ułożyć można w wiele fantazyjnych, kolorowych wzorów. Aby nowy ogród był przestrzenią w pełni użyteczną, warto zadbać również o montaż oświetlenia ogrodniczego, które ułatwi poruszanie się po nim po zmroku. Znaleźć mogą się w nim także różnego rodzaju konstrukcje drewniane, takie jak chociażby altana tarasowa, która świetnie sprawdzać będzie się podczas relaksu w gronie rodziny i przyjaciół.

  • Najbliższe
  • Najwyżej ocenione
  • Najnowsze