Pogotowie elektryczne, pogotowie hydrauliczne, pogotowie gazowe – pomoc potrzebna na teraz.

Pogotowie elektryczne, pogotowie hydrauliczne, pogotowie gazowe – pomoc potrzebna na teraz.

Pogotowie elektryczne, pogotowie hydrauliczne, pogotowie gazowe – pomoc potrzebna na teraz.

Zalanie, zwarcie, ulatniający się gaz? Wezwij pogotowie techniczne.

Awaria zawsze występuje w najmniej oczekiwanej chwili. O ile proste awarie w postaci przepalonej żarówki, bezpiecznika lub cieknącego kranu mogą poczekać na przyjazd fachowca lub możemy podjąć się samodzielnej naprawy. Niestety występują awarie, których naprawy pod żadnym pozorem nie wolno podejmować się samemu.

Awaria? Ostrożnie!

Najczęściej spotykane awarie, które są jednocześnie trudne do usunięcia i niebezpieczne dla naszego domu i dla nas samych to:

  • zwarcia w instalacji elektrycznej
  • nieszczelności w instalacji gazowej
  • uszkodzenia w układzie kuchenki gazowej

W takich przypadkach nie wolno podejmować się samodzielnej naprawy ponieważ możemy narazić się na porażenie prądem elektrycznym lub wybuchem gazu. W skrajnych sytuacjach grozi nam pożar i utrata zdrowia lub życia.

Nagłe uszkodzenia elementów instalacyjnych naszego domu nie zawsze muszą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Pęknięta rura kanalizacyjna lub rura doprowadzająca wodę do naszego domu nie zagraża naszemu zdrowiu. Awarii nie należy jednak bagatelizować. Ryzykujemy wówczas zalanie naszego mieszkania lub mieszkania sąsiada. Usuwanie skutków takiej awarii jest długotrwałe i kosztowne. 

Jest ratunek!

W każdym z powyższych przypadków najlepszym wyjściem jest skorzystanie z firm świadczących usługi pogotowia elektrycznego, pogotowia hydraulicznego, pogotowia gazowego.

Wzywając pogotowie elektryczne do zwarcia w instalacji elektrycznej lub nagłego zaniku napięcia w naszym domu lub wzywając pogotowie hydrauliczne do pękniętej rury rozwiązujemy kilka ważnych problemów – czas naprawy oraz koszty naprawy.

Firmy świadczące pogotowie, niezależnie czy jest to elektryczne, hydrauliczne, gazowe czy dowolnie inne, gotowe do działania są 24h na dobę / 7 dni w tygodniu, w weekendy i inne dni wolne od pracy. Takie osoby zdają sobie sprawę, że niektóre usterki nie mogą czekać na pierwszy wolny termin w dzień pracujący. Im szybsze podjęcie działań podjętych w stronę naprawy tym koszty niwelacji usterek będą niższe.

Nawet bohater potrzebuje pomocy.

Wzywając pogotowie elektryczne przygotujmy sobie kilka podstawowych informacji. Kontaktując się z fachowcem opiszmy mu co się wydarzyło, w jakim miejscu, co działo się przed awarią, jakie urządzenia były podłączone itp. Odpowiednio przygotowane wezwanie elektryków ułatwi i przyśpieszy ich prace. Każda informacja to mniejsze zaskoczenia na miejscu awarii i możliwość lepszego przygotowania się do pracy.

Wzywając pogotowie hydrauliczne, podobnie jak w przypadku elektryka, poinformujmy fachowca o okolicznościach awarii, czy coś działo się wcześniej, czy były dokonywane wcześniejsze naprawy, jeżeli tak to jakie.

W każdym przypadku pamiętajmy o natychmiastowym odcięciu mediów od miejsca awarii – zakręćmy wodę, wyłączmy prąd, odetnijmy gaz głównym zaworem. Uchroni to nas przed większymi skutkami awarii.

Rada na przyszłość.

Każdy z nas chciałby uchronić się przed pojawieniem się awarii, dlatego warto okresowo kontrolować wszystkie instalacje w naszym domu oraz dodatkowo zabezpieczyć się przed możliwymi skutkami np. zalania inwestując w prostą automatykę domową. Podstawowe układy odcinające elektrozaworem wodę na podstawie czujnika zalania kosztują kilkaset złotych. Koszt ten jest nieporównywalnie mniejszy od kosztów osuszania i remontu budynku. Podobne zabezpieczenie możemy zastosować w przypadku instalacji gazowej.

Usługi firm świadczących usługi pogotowie elektryczne, hydrauliczne, gazowe lub inne mogą być nieznacznie wyższe od usług ”zwyczajnych” fachowców. Spowodowane to jest ciągłą gotowością do rozwiązania nawet najtrudniejszych problemów, które “nie mogą czekać”.