Z upływem

czasu nasz dom zaczyna tracić na swoim blasku. Wystrój wnętrz zaczynam nam się nudzić, kolory ścian już nie są takie jak dawniej, a same ściany noszą znamiona udanych spotkań towarzyskich oraz beztroskich zabaw dzieci.


Co jakiś czas warto odświeżyć swój dom aby zamieszkać w nim na nowo. Nie zawsze musi się to wiązać remontem. Czasem wystarczy przemalować kilka ścian, a wnętrze nabiera nowego wyrazu. Malowanie to nie tylko samo w sobie malowanie ścian ale również zdobienie powierzchni malowanymi od szablonów wzorami.


Malowanie, to z pozoru proste zadanie, wiąże się z wieloma ryzykami. Złe przeprowadzenie przygotowań do malowania oraz zły dobór farb i narzędzi narazi nas na niepotrzebne koszta, a czas pracy znacząco się wydłuży.


Przygotowując się do malowania zwykle kierujemy się ceną. To błąd! Przy wyborze farby należy pod rozwagę wziąć kilka bardzo ważnych aspektów. Pierwszy z nich to miejsce malowania. Inną farbę wybierzemy do malowania powierzchni zewnętrznych, inną do malowania powierzchni wewnętrznych, a jeszcze inną do malowania dachu. Drugim aspektem jest rodzaj pomieszczenia. Wybierając farbę musimy wiedzieć czy farba będzie użyta do malowania pokoju dziecięcego, kuchni łazienki, salonu, garażu. Zwracajmy uwagę na wilgotność pomieszczenia. Czy jest to pomieszczenie suche czy z dostępem do wody i wentylacją. Trzecim aspektem jest rodzaj podłoża.


Wszystkie powyższe aspekty mogą być kłopotliwe dla nas. Dla doświadczonego fachowca malarza nie będą one żadnym problemem.


Podczas malowania malarz w pierwszej kolejności przygotuje powierzchnię poprzez oczyszczenie jej z poprzednich warstw wykończeń, następnie uzupełni ubytki, wyszpachluje, wyszlifuje i zagruntuje ścianę. Na koniec pomaluje odpowiednią ilością warstw. Malowanie może wykonać wałkiem malarskim lub innym narzędziem w zależności od danej sytuacji.


Nie zapominajmy, że malowania wymagają również dachy, elewacje, drzwi i wiele innych elementów w naszym domu, które pokryte są farbą. Dlatego wybierając fachowca do malowania kierujmy się jego profilem działalności aby usługa malowania wykonana była dobrze i szybko. Fachowiec z pasją będzie nie tylko fachowcem ale również źródłem malarskiej inspiracji.

  • Najbliższe
  • Najwyżej ocenione
  • Najnowsze
1

...

2