Płytki ceramiczne

, glazura, terakota spotykana jest w naszych domach od stuleci. Od niewielkich ręcznie zdobionych płytek po kafle wielkości metr na metr ułożonych we wzory, prosto, w karo czy dowolny inny styl.


Układanie płytek może z pozoru wydawać się łatwym zadaniem jednak nieumiejętnie ułożone płytki mogą wyrządzić więcej szkód niż koszt montażu przez doświadczonego fachowca. Nie trzymanie się płytek do ściany lub podłogi, nieszczelna fuga, która może przepuszczać wodę i spowodować zalanie to tylko niektóre niebezpieczeństwa mogące wystąpić przy nie poprawnym ułożeniu płytek.


Usługa związana z układaniem płytek sprawia wiele trudności nawet i doświadczonym osobom wykonującym wykończenia wnętrz, co łatwo można zobaczyć w internecie gdzie zdjęć niepoprawnie wykonanych realizacji jest nieskończenie wiele. Dlatego, dla własnego spokoju, warto zatrudnić profesjonalnego glazurnika, który nie tylko ułoży płytki ale również wykona niezbędne prace poboczne.


Profesjonalny fachowiec podczas prac musi zadbać o kilka rzeczy aby efekt był doskonały. Pierwszą rzeczą to odpowiednie narzędzia. Sprzęt do cięcia płytek, przyrządy pomiarowe, narzędzia do wyrabiania i nakładania kleju to tylko kilka przykładów ze skrzynki narzędziowej glazurnika. Drugą rzeczą o której żaden fachowiec nie powinien zapomnieć to pojęcie estetyki i wyobraźni przestrzennej. Układając płytki ze wzorem należy odpowiednio rozpocząć układanie płytek oraz pamiętać o rozplanowaniu łączeń tak aby fuga nie wypadła zbyt blisko ściany. O planowaniu łączeniu płytek należy również pomyśleć w przypadku układania płytek w kabinach prysznicowych oraz schodach. Trzecią rzeczą, której nie wolno pominąć to przygotowanie podłoża oraz dobór materiałów montażowych i wykończeniowych.


Fachowiec, fachowcowi nie równy. Pamiętajmy o tym. Przed wybraniem glazurnika zorientujmy się w cenach u kilku wykonawców. Zbyt niska cena nie jest przypadkowa. prawdopodobnie będziemy mieli doczynienia z glazurnikiem amatorem, który nie wykona prawidłowo usługi. Najczęstszymi błędami popełnianymi podczas prac jest krzywe docięcie, brak równej płaszczyzny, odparzanie się zaprawy klejowej, nierówne i nieszczelne fugi, błędne rozplanowanie łączeń płytek.

  • Najbliższe
  • Najwyżej ocenione
  • Najnowsze
1

...

2