Coraz

więcej osób aranżujących wnętrza oczekuje czegoś więcej niż mebli z paczki. Oczekuje większej niezależności, indywidualności w tworzeniu przyjaznych przestrzeni pracy lub mieszkania. Nieregularne kształty, małe pomieszczenia gdzie każdy centymetr jest na wagę złota to sytuacje idealna dla projektantów mebli i stolarzy, którzy takie meble na wymiar wykonają.


Kiedy wybrać meble na wymiar, a kiedy wybrać gotowemeble z paczki?


Gotowe rozwiązania są:


  • proste
  • szybkie w montażu
  • szeroko dostępne
  • łatwe do modyfikacji w zakresie katalogu danego producenta

W wielu przypadkach gotowe rozwiązania spiszą się w 100%. Wystarczy zmontować meble i świetnie będą służyć latami. Jednak nie zawsze standardowe wymiary będą nam pasować, nawet pomimo bardzo szerokiej dostępności różnych wymiarów mebli.


Z pomocą przychodzi stolarz, który zaprojektuje z inwestorem meble a następnie wykona usługę zabudowy meblowej. Najczęściej meble na wymiar wykonuje się w kuchniach gdzie estetyka przechodzi na drugi plan a liczy się funkcjonalność. Odpowiednio zaprojektowane meble w kuchni sprawią, że gotowanie stanie się przyjemniejsze - kuchnia to przecież serce domu. Drugim z kolei miejscem to łazienka i garderoby gdzie miejsce do przechowywania odgrywa najważniejszą rolę.


Meble na wymiar cechują się przede wszystkim indywidualnością. Każdy projekt jest inny, każdy projekt jest kierowany innym celem i nie ma dwóch jednakowych zabudów meblowych. Wykonywanie mebli na wymiar daje nam 100% możliwość wykorzystania dostępnej kubatury. Jest to niezwykle istotne w przypadku małych mieszkań, kawalerek, poddaszy użytkowych.


Czy meble na wymiar nie są droższe?


Wydawać się może, że meble na wymiar są droższe od mebli systemowych. Jednak jeżeli spojrzymy na zabudowę w perspektywie czasu okazuj się, że meble wykonywane na indywidualne zamówienie przez stolarza są trwalsze przez co dłużej będą służyć rozkładając koszt na kolejne lata. Podejmując decyzję i wybierając pomiędzy meblami na wymiar a meblami systemowymi, gotowymi należy rozważyć wszystkie "za" i "przeciw" ponieważ pierwsze spostrzeżenia mogą być mylne. Warto wybrać fachowca, który doradzi nam w kwestii wyboru odpowiednich mebli.

  • Najbliższe
  • Najwyżej ocenione
  • Najnowsze
1

...

2