Wszelkie czynności remontowo-budowlane wiążą się z dużymi kosztami i ciężką pracą, ale także ze sprzątaniem.

Po remoncie domu czy mieszkania każdy z nas chciałby odpocząć i cieszyć się z wyglądu wnętrza, jednak nie zawsze jest to wykonalne. Ilość śmieci, pyłu i plam może skutecznie to uniemożliwić. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy ekip sprzątających, specjalizujących się w recyklingu. Przeprowadzą one utylizację w sposób bezpieczny i ekologiczny, a także doprowadzą nasz dom do porządku.


W zależności od tego, jakie prace były wykonywane, sprzątanie po remoncie może potrwać kilka godzin lub dni. Dużym problemem mogą okazać się wszelkie pozostałości, których nie można wyrzucić do śmieci komunalnych. Przydatne są kontenery do złomu. Istnieje wiele profesjonalnych firm oferujących m.in. odbiór i utylizację styropianu, odbiór odpadów budowlanych, a także wynajem kontenerów na złom.


W sytuacji dociepleń domów lub zakładów pracy należy liczyć się z ogromną ilością odpadów styropianu budowlanego. W celu legalnego pozbycia się śmieci należy skorzystać z usług firmy wywozowej, oferującej odbiór odpadów styropianowych. Wśród oferowanych usług znaleźć można także wywóz gruzu i śmieci wielkogabarytowych, które są ogromnym balastem w przypadku prac budowlanych. Podczas remontu lub wywozu mebli dobrym rozwiązaniem będzie wynajęcie kontenera z funkcją odbioru.


Należy pamiętać, że pozbywanie się odpadów budowlanych na własną rękę jest nielegalne i podlega wysokim karom. Warto zatem powierzyć to specjalistom.

  • Najbliższe
  • Najwyżej ocenione
  • Najnowsze